Je naprosto obvyklé, že mají lidé do svých objektů zavedenu elektrickou energii. Jistě, jsou i stavení, kam si ji někdo zavést nenechal, respektive budovy, kde by tato třeba nebyla k ničemu nebo kam se tato nedodává, protože jejich nepřizpůsobivé obyvatelstvo za její dodávky neplatilo a třeba i rozkradlo vedení, aby bylo co dát do sběru, ale takové případy ponechejme nyní stranou.
Soustřeďme se jenom na takové objekty, do kterých elektřina zavedena je. A zdůrazněme si, že zde nepřináší tato energie jenom možnosti, které z jejího využívání plynou, že tato nepřináší jenom užitek, ale i povinnosti.
Každý majitel elektrifikovaného objektu je mimo jiné povinen zajistit i revize tam se vyskytujících elektronických zařízení, elektroinstalací a třeba i hromosvodů. A to nejen proto, že si to žádá úřední šiml, ale i proto, že to vyžaduje i zdravý rozum.
Ona totiž žádná elektroinstalace nebo něco podobného nevydrží navěky. Na takových vedeních, rozvodech a elektrických zařízeních se podepisuje zub času a třeba i jiné nepříznivé vlivy, toto se opotřebovává a někdy to bývá poškozováno třeba i nesprávným využíváním, a tak dochází ke vzniku nedostatků, které by mohly znamenat i značná rizika.
A revize jsou tím, co má zabránit takovým nepříjemnostem až katastrofám, jako jsou úrazy elektrickým proudem, požáry nebo v nejlepším případě pouhé výpadky v dodávkách proudu.
Takové revize jsou tedy nezbytné. A určitě se do nich vyplatí investovat, protože to, k čemu by tu jinak mohlo dojít, by mohlo vyjít hodně draho.
Tím, na čem pak závisí u revize elektřiny cena, je jak rozsah práce, jež s tím souvisí, tak i časová náročnost a náročnost elektro zařízení, cenu tu ale ovlivní třeba i místo, kde se tato provádí, nebo počet prováděných revizí.
Ale jak zaznělo, vyplatí se určitě takové revize financovat. Protože se tyto určitě vyplatí spíš než riziko, které by tu jinak mohlo vzniknout.