Shatavari neboli divoký chřest není zajímavý jen pro neobvyklé překlady svého názvu, mezi kterými byste mohli nalézt například: žena milující sto mužů, žena, jež má sílu na sto mužů nebo rostlina, která má sto kořenů. Své významné postavení má v tradiční ajurvédské medicíně již po stovky let. Její pozitivní vlastnosti jsou ale prokázány i celou řadou vědeckých výzkumů.
Ve volné přírodě se vyskytuje v oblastech Himaláje, tedy v Indii a Nepálu. Na plantážích se pěstuje pro své kořeny, které se následně suší a melou na velice jemný prášek bílošedé barvy, který si poté můžete pořídit v lékárně. Příprava je naprosto snadná. Stačí malou chvíli povařit ve vodě nebo v mléku. Shatavari od Nakliceno je k dostání ale také ve formě tabletek.
Shatavari je vhodné pro ženy každého věku. V období puberty se velká spousta dívek setkává s nepravidelným nebo vůbec žádným menstruačním cyklem, jehož důvodem je hormonální nerovnováha, kterou tato zázračná rostlinka vrací do původních kolejí. Spolehlivě dokáže zahnat ale i další problémy s menstruací, mezi které patří například silné křeče, nevolnost nebo bolest hlavy. V pozdějším věku, kdy my ženy pomýšlíme na založení rodiny, může být nápomocná v případě, že by s otěhotněním nastaly problémy, ať už jako afrodiziakum, nebo při podpoře plodnosti. Dále pak působí na správnou produkci mléka a úspěšně zahání poporodní deprese. Při jejím používání určitě pomůžete i vaším mužům, a to hlavně v pozdějším věku, kdy procházíme ne zrovna lehkým obdobím menopauzy, která je spojena s nadměrným pocením, výkyvy nálad, nespavostí, migrénou a úzkostmi.
Nenechte se ale zmýlit. Nejedná se pouze o ženskou záležitost. Pro druhé pohlaví má také přínos v ohledu plodnosti, konkrétně ve zvýšení produkce spermií. Dalšími jejími přínosy jsou například podpora imunitního systému a správného trávení, harmonizace a podle pověsti dokonce omlazující účinky.